22 Grudnia 2020

WAŻNA INFORMACJA DLA IMPORTERÓW DRZEWEK BONSAI Drukuj

Na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa ukazała się ważna informacja dotycząca nowych zasad importu roślin skarlonych sztucznie lub naturalnie (tzw. bonsai) z rodzajów Chamaecyparis, Juniperus oraz gatunków Pinus parviflora (Pinus pentaphylla), Pinus thunbergii oraz Pinus parviflora i Pinus thunbergii, szczepionych na podkładce roślin innego gatunku Pinus, pochodzących z Japonii.

W myśl nowych regulacji zamiar importu wyżej wymienionych roślin w roku 2021 należy zgłaszać do dnia 31 grudnia 2020 r. do Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa Biura Nadzoru Fitosanitarnego i Współpracy Międzynarodowej (wf@piorin.gov.pl).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://piorin.gov.pl/gi-aktualnosci/uwaga-planujesz-import-okreslonych-roslin-bonsai-z-japonii-zglos-to-teraz-do-giorin,410.html.

 

         

 

 

Autor tekstu: Małgorzata Marciszak

Autor zdjęcia: Katarzyna Florczyk

 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie