30 Kwietnia 2019

VII KRAJOWA WYSTAWA „MIASTO OGRÓD” Drukuj

VII Krajowa Wystawa „Miasto Ogród” zorganizowana została przez Miasto Piła, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W programie imprezy oprócz tradycyjnych stoisk instytucji takich jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa czy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu oraz firm związanych z ogrodnictwem, na których można było porozmawiać z ekspertami, były warsztaty florystyczne a także oferta turystyczna promująca region pilski. Nowością na targach była prezentacja oferty i pokaz żywieniowy marki „Polska smakuje”. Jest to opracowana przez MRiRW „Strategia Promocji Żywności”, której główną ideą jest promowanie polskiej żywności pod wspólną marką.

Wystawę otworzył prezydent Piły Piotr Głowski, który wyraził radość z tego, że to już VII raz udało się zorganizować Krajową Wystawę „Miasto Ogród”. Podkreślał, że jest to największa tego typu impreza w regionie. Za każdym razem cieszyła się ona dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zwiedzających, jak i wystawców, co świadczy o potrzebie jej organizacji. Głos zabrała także zastępczyni prezydenta Piły, Beata Dudzińska, która zaznaczała, że Piła to prawdziwe miasto-ogród ze względu na fakt, iż 60% miasta to tereny zielone. W otwarciu wzięli udział także dyrektor WODR Wiesława Nowak, a także senator RP Mieczysław Augustyn.

Swoje stoisko na Krajowej Wystawie „Miasto Ogród” miał także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu, który reprezentowany był przez Janusza Tymińskiego - kierownika Oddziału w Pile wraz z pracownikami. Stoisko WIORiN w Poznaniu odwiedzało wielu zwiedzających. Pytali zarówno o działalność Inspekcji ogólnie, jak i o praktyczno-merytoryczne zagadnienia. Między innymi poruszane były tematy związane ze stosowaniem środków ochrony roślin. Bezpieczeństwem ich stosowania a także stwierdzanych w nich pozostałości środków ochrony roślin. Pracownicy Oddziału w Pile udzielali informacji, porad oraz praktycznych wskazówek. Na dzieci i nie tylko, przy stoisku WIORiN w Poznaniu czekały balony, cukierki, jabłka oraz tłoczone soki jabłkowe – specjalność regionu pilskiego.

Autor: dr inż. Paulina Migdalska-Kustosik