29 Grudnia 2020

O MIĘDZYNARODOWYM ROKU ZDROWIA ROŚLIN NA KONFERENCJI ON-LINE NA TEMAT „SPOSOBÓW RADZENIA SOBIE Z NIEDOBOREM WODY W GOSPODARSTWIE Drukuj

Rok 2020 został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ „Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin”. Utrzymujący się stan zagrożenia epidemicznego, w znacznym stopniu ograniczył zaplanowane przez nas działania związane z upowszechnieniem obchodów Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin. W dniu 9 grudnia 2020 r. korzystając z zaproszenia Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Koninie, wzięliśmy udział w wideokonferencji zorganizowanej dla rolników z powiatu konińskiego na temat ”Sposobów radzenia sobie z niedoborem wody w gospodarstwie”.

Tematem naszego wystąpienia był właśnie trwający „Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin”. Staraliśmy się przybliżyć rolnikom znaczenie zdrowia roślin w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego, ochrony środowiska i bioróżnorodności. Konferencja była również okazją do zapoznania uczestników spotkania ze zmianami w przepisach fitosanitarnych oraz z planowanymi zmianami z zakresu środków ochrony roślin.

Symbolem Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin jest maskotka, milutka i przytulna, która jednak ma nam przypominać o realnym zagrożeniu ze strony agrofagów dla roślin, produktów roślinnych i przedmiotów.

 

Autor tekstu: Janusz Brzęcki

Autor zdjęć: Joanna Bartczak

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie