19 Marca 2019

25 Targi Agrotech w Kielcach Drukuj

W miniony weekend 15-17 marca 2019 r. odbyły się jubileuszowe 25 już Targi przemysłu rolniczego i leśnego. Po raz kolejny wydarzenie udowodniło, że jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć na mapie wystaw branży rolniczej w Polsce. Aż 75 tysięcy osób z kraju i zza granicy zwiedziło jubileuszowe targi techniki rolniczej. W tym roku 750 firm z 25 krajów zajęło rekordową powierzchnię 66 tysięcy metrów kwadratowych.

           Na Targach mogliśmy zobaczyć  nowości branży techniki rolniczej – najnowsze ciągniki z wyposażeniem godnym XXI wieku. Liderzy rynku rolniczego przywieźli do Kielc setki sprzętu, akcesoriów, nawozów, środków do produkcji rolniczej – słowem wszystkiego, czego polski rolnik z małego, średniego czy dużego gospodarstwa potrzebuje, by rozpocząć wiosenny sezon 2019. Wydarzenie odbyło się z wielkim rozmachem i przy sprzyjającej temu pięknej, słonecznej pogodzie.
            W Targach Agrotech udział wziął Pan Andrzej Chodkowski Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Pan Marek Chrapek Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Pan Andrzej Nowak Małopolski Inspektor Ochrony Roślin
i Nasiennictwa a także szefowie innych instytucji  związanych
z rolnictwem.

Gośćmi specjalnymi byli Pan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pani Beata Szydło Wicepremier RP.