22 Września 2020

Ziemniak i kukurydza świętują swój dzień !!! Drukuj

       Dnia 10 września 2020 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zorganizowane zostały obchody  „Dnia ziemniaka i kukurydzy”. Wydarzenie o charakterze pokazowym było zaprezentowane na poletkach doświadczalno-wdrożeniowych. Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor PODR w Lubaniu Pan Andrzej Dolny.

Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z szeroką paletą odmian ziemniaków i kukurydzy różnych grup wczesności na poletkach demonstracyjnych, na których można było dostrzec i porównywać ich specyficzne cechy odmianowe.

W trakcie imprezy swoją pracę promowali pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku z Działu Nadzoru Nasiennego oraz z Oddziału w Kościerzynie. Na stoisku nie zabrakło ulotek informacyjnych o zagadnieniach związanych z działalnością Inspekcji. Inspektorzy udzielali informacji o  chorobach ziemniaka i sposobie ich zwalczania i przybliżali rolę Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w sprawowaniu nadzoru nad wytwarzaniem produktów żywnościowych pochodzenia roślinnego. Z uwagi na trwający Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin 2020  nie zabrakło  porad w zakresie zdrowia roślin  oraz gadżetów promujących powyższą tematyką.