27 Września 2018

Wystawy branżowe Drukuj

     W dniach 8-9 września 2018 roku pracownicy Oddziału w Nowym Sączu wzięli udział w wystawie rolniczej AGROPROMOCJA 2018. Wystawa ta od ponad 25 lat jest największą imprezą wystawienniczą branży rolniczej w powiecie nowosądeckim. Organizowana jest przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach . W trakcie wystawy pracownicy Inspektoratu przybliżali osobom zainteresowanym zagadnienia związane z pracą Inspekcji, przepisami  dotyczącymi ochrony roślin, stosowania środków ochrony roślin i nasiennictwa . W trakcie wystawy rozdawano również ulotki informacyjne związane z powyższą tematyką.  

    Z kolei 9 września  miała miejsce Klikowska Parada Konna i Piknik Rybacki w Tarnowie-Klikowej. Na wydarzeniu tym oprócz wielu instytucji i organizacji rolniczych  prezentował się również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie. Wśród uczestników pikniku sporym zainteresowaniem cieszyło się nasze stoisko gdzie prezentowaliśmy ulotki, publikacje, plakaty . Oczywiście służyliśmy wieloma poradami głównie z zakresu ochrony roślin ozdobnych, przeprowadzono szereg ciekawych rozmów w trakcie których podzielono się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ogólnie panowała miła piknikowa atmosfera, której sprzyjała piękna pogoda co zachęciło Tarnowian i okolicznych mieszkańców do licznego udziału.

    16 września 2018 r. w gminie Iwkowa w miejscowości Kąty  odbyło się kolejne Święto „Suszonej Śliwki”. W tym dniu nie zabrakło również Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, gdzie inspektorzy Oddziału w Tarnowie służyli pomocą i radą oraz budowali pozytywny wizerunek „naszej” Inspekcji.

 


lista aktualności