28 Września 2022

Wino, winnice i ... Drukuj

27.09.22 w należącej do Uniwersytetu Jagiellońskiego Winnicy nad Dworskim Potokiem w Łazach spotkali się pracownicy PIORiN, aby wziąć udział w szkoleniu poświęconym kontroli winnic. W trakcie zajęć, starannie przygotowanych i niezwykle interesująco poprowadzonych przez p. Adama Kiszkę, uczestnicy nauczyli się rozpoznawać odmiany winorośli, poznali najpopularniejsze agrofagi atakujące winnice oraz zgłębili tajemnice agrotechniki winorośli i wyrobu win. Prezentacje przygotowane przez przedstawicieli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych i Krajowej Administracji Skarbowej przybliżyły słuchaczom zadania wykonywane przez te instytucje w winnicach - dziękujemy! Zadania realizowane przez PIORiN w oparciu o aktualne przepisy przedstawiła reprezentująca Główny Inspektorat p. Bożena Gajewska.

W zajęciach wzięły udział 62 osoby reprezentujące prawie wszystkie wojewódzkie inspektoraty. Pomimo dużej frekwencji, dzięki zainteresowaniu i aktywności uczestników, udało się sprawnie zrealizować wszystkie punkty programu (z wymagającym dobrego przygotowania testem rozpoznawania odmian włącznie).

Gospodarzom pod wodzą Pana Adama Kiszki składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie interesujących zajęć i gościnne przyjęcie.

DNN Kraków


lista aktualności