14 Września 2021

6 września 2021 roku – Udział Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie w uroczystości wmuro Drukuj

Pani Teresa Wyłupek, Lubelski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, uczestniczyła w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno – Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, które odbyło się w dniu 6 września 2021 roku na terenie uczelni. Inwestycja współfinansowana jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Warto zaznaczyć, że centrum badawcze i dydaktyczne będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Obiekt będzie wykorzystywany m.in. do zajęć dydaktycznych, hipoterapii i animaloterapii, organizacji zawodów hippicznych o zasięgu międzynarodowym, rehabilitacji i ochrony zdrowia koni oraz prowadzenia badań naukowych. Zakończenie prac zaplanowano na maj 2022 roku.


 


 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


 


lista aktualności