27 Marca 2020

6 marca 2020 roku – Wojewódzka Konferencja pt. „SOS – Pszczołom na ratunek” Drukuj

SOS – Pszczołom na ratunek” – pod takim hasłem w dniu 6 marca 2020 roku
w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Wojewódzka Konferencja, rozpoczynająca kampanię informacyjną na temat właściwego stosowania chemicznych środków ochrony roślin
w kontekście hodowli pszczół. Organizatorami konferencji było Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Roztoczański Związek Pszczelarzy oraz Pan Tomasz Zieliński – Poseł na Sejm RP. Spotkanie skierowane było do rolników, pszczelarzy oraz uczniów szkół powiatu tomaszowskiego w ramach profilaktyki i edukacji w zakresie ochrony zapylaczy.
W wydarzeniu uczestniczyli: przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, LODR w Końskowoli, Instytutu Ogrodnictwa Zakładu Pszczelnictwa w Puławach oraz leśnicy, pszczelarze i rolnicy zainteresowani tematyką ochrony pszczół. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie, reprezentowali: Pani Teresa Wyłupek – Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie, Pan Mirosław Nakonieczny – Kierownik Działu Ochrony Roślin i Techniki, Pani Bożena Dzirba – Kierownik Oddziału WIORiN w Hrubieszowie, Pan Marian Wodziński – Kierownik Oddziału WIORiN w Tomaszowie Lubelskim oraz inspektorzy z oddziałów w Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, Zamościu i Hrubieszowie. Pani Teresa Wyłupek przedstawiła zagadnienia dotyczące Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020 „Chroniąc rośliny, chronisz życie”, natomiast Pan Mirosław Nakonieczny wygłosił prelekcję pt. „Chemiczna ochrona roślin a bezpieczeństwo pszczół”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez Inspektorów z Oddziału w Tomaszowie Lubelskim, w którym uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z ulotkami i komunikatami dotyczącymi nowego prawa UE w zakresie zdrowia roślin, informacjami o środkach ochrony roślin wycofanych z obrotu, komunikatem dotyczącym ochrony pszczół oraz informacjami o działalności inspekcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.

 


lista aktualności