10 Października 2021

5 września 2021 roku – WIORiN w Lublinie podczas Dożynek Powiatu Łęczyńskiego w Puchaczowie Drukuj

W dniu 5 września 2021 roku odbyły się Dożynki Powiatu Łęczyńskiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz Urząd Gminy w Puchaczowie. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie reprezentował Pan Tomasz Jaworski, Kierownik Oddziału w Łęcznej, WIORiN w Lublinie.

Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnych obrzędów związanych ze świętem plonów, takich jak korowód dożynkowy, dzielenie się chlebem czy konkurs wieńców dożynkowych. Ponadto zaprezentowane zostały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla regionu oraz zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.

 


lista aktualności