14 Września 2021

5 września 2021 roku – udział pracowników WIORiN w III Wojewódzkim Lubelskim Święcie Miodu Drukuj

Liczne grono mieszkańców regionu, turystów, pszczelarzy oraz przedstawicieli lokalnych instytucji wzięło udział w III Wojewódzkim Lubelskim Święcie Miodu, które odbyło się 5 września 2021 roku na lubelskiej Starówce. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie oraz Lubelskie Koło Pszczelarzy.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie od wielu lat współpracuje z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Lublinie w zakresie poprawy bezpieczeństwa zapylaczy. Dlatego też wzorem lat ubiegłych w uroczystości wzięli udział pracownicy naszej instytucji: Pani Agnieszka Dziuba, Pani Magdalena Wojtal, Pani Kamila Serwin, Pani Magdalena Sykut, Pan Paweł Rowiński oraz Pan Mirosław Olejnik. Inspektorzy WIORiN w Lublinie przygotowali stoisko, w którym udzielali informacji oraz przekazywali ulotki na temat działalności inspekcji, a w szczególności prawidłowego stosowania środków ochrony roślin w sposób bezpieczny dla pszczół. Z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia reprezentanci WIORiN w Lublinie przygotowali liczne atrakcje, które spotkały się z dużym zainteresowaniem: konkurs wiedzy o pszczołach, układanie puzzli, kolorowanki, wycinanki zagadki o tematyce roślinnej, plany lekcji, naklejki a także słodkie upominki. Inspektorzy docenili zaangażowanie dzieci i chęć pogłębiania wiedzy o zapylaczach wręczając każdemu z nich drobną nagrodę.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.

 


 


lista aktualności