10 Października 2021

3 października 2021 roku –Lubelski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie w XL podczas obchodów Wojewódzk Drukuj

W dniu 3 października 2021 roku Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku gościło   pszczelarzy, sympatyków pszczelarstwa, mieszkańców miasta i turystów podczas jubileuszowych XL Wojewódzkich Kraśnickich Spotkań Pszczelarzy. Gospodarzem wydarzenia był Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie na czele z Panem Prezesem Piotrem Różyńskim.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Teresa Wyłupek, Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i  Nasiennictwa w Lublinie od lat współpracująca z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w zakresie poprawy bezpieczeństwa owadów zapylających w naszym województwie. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pw. Świętego Józefa Robotnika. Następnie poczty sztandarowe wyruszyły w pochodzie przy akompaniamencie orkiestry dętej. W dalszej części spotkania najbardziej zasłużeni członkowie związku zostali wyróżnieni poprzez wręczenie im odznak Polskiego Związku Pszczelarskiego. Spotkaniu towarzyszył kiermasz produktów pszczelarskich.

 

 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.

 


lista aktualności