28 Października 2021

26 października 2021 roku – wykład dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Drukuj

W dniu 26 października 2021 roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin
i Nasiennictwa w Lublinie gościł studentów II roku, II st. kierunku Rolnictwo, Wydziału Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Podczas spotkania Pan Zbigniew Baran, kierownik Działu Nadzoru Nasiennego wygłosił wykład pt. „Zadania realizowane przez PIORiN – obszar nasiennictwo”. Inspektor urzędowy omówił zakres działania związany
z nadzorem nad wytwarzaniem, oceną, stosowaniem materiału siewnego oraz obrotem tym materiałem, zgodnie z ustawą z dnia 9 listopada 2012 roku o nasiennictwie. Przedstawił m.in. szczegółowe dane dotyczące ilości, powierzchni i średniej wielkości plantacji ocenianych na terenie województwa lubelskiego. Ponadto przybliżył zadania Inspekcji związane z kontrolą upraw w zakresie organizmów genetycznie zmodyfikowanych oraz związane z rolnictwem ekologicznym i kontrolą upraw winorośli. Wykład zwieńczyła dyskusja, podczas której słuchacze uzyskali fachową odpowiedź na nurtujące ich pytania z zakresu obszaru nasiennictwa.

Po wykładzie studenci zaoferowali swą pomoc w przygotowaniu ogrodu roślin miododajnych do okresu spoczynku.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


 


 


lista aktualności