07 Marca 2022

25 lutego 2022 roku – Kontrola prowadzenia szkoleń w zakresie środków ochrony roślin przez Inspektorów WIORiN w Lublinie, Oddzia Drukuj

W dniu 25 lutego 2022 rokuw Szkole Podstawowej w Annopolu, odbyło się szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin zorganizowane przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, w którym wzięło udział 25 osób.W spotkaniu uczestniczył Pan Dariusz Chojecki, starszy specjalista WIORiN w Lublinie, Oddziału w Kraśniku, który przeprowadził kontrolę prowadzenia szkoleń w zakresie środków ochrony roślin. Po zakończeniu czynności kontrolnych urzędowy inspektor przybliżył uczestnikomdziałalność Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Na prośbę słuchaczy omówił metody zapobiegania oraz zwalczania bakteriozy pierścieniowej ziemniaka, a także zasady bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin z uwzględnieniem ochrony pszczół.Ponadto poinformował o konieczności weryfikacji stanu opryskiwaczy, obowiązujących zakazach uprawy roślin modyfikowanych genetycznieoraz konieczności rejestracji producentów ziemniaków.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.     


lista aktualności