26 Stycznia 2022

18 stycznia 2022 roku – WIORiN w Lublinie podczas szkolenia dla producentów owoców i warzyw w Kolonii Łaszczówka Drukuj

W dniu 18 stycznia 2022 roku w Kolonii Łaszczówka odbyło się szkolenie dla producentów owoców i warzyw, którego organizatorem była firma SVZ Tomaszów Sp. z o.o. oraz miesięcznik Warzywa i Owoce Miękkie. Z ramienia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie w wydarzeniu uczestniczyli inspektorzy
z Oddziałów w Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, Hrubieszowie oraz Zamościu
. Pan Marian Wodziński - Kierownik Oddziału w Tomaszowie Lubelskim przeprowadził wykład z zakresu przepisów prawa obowiązującego przy stosowaniu środków ochrony roślin oraz omówił zagrożenia wynikające z ich niewłaściwegostosowania. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem i skłonił słuchaczy do merytorycznej dyskusji. Ponadto pracownicy Oddziału w Tomaszowie Lubelskim przygotowali stoisko informacyjne z ulotkami dotyczącymi nowego prawa Unii Europejskiej w zakresie zdrowia roślin, ewidencjonowania środków ochrony roślin, bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, ochrony owadów zapylających oraz apelem do posiadaczy opryskiwaczy o aktualizację stanu posiadania.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


lista aktualności