10 Października 2021

12 września 2021 roku – udział pracowników WIORiN w Lublinie w Dożynkach Wojewódzkich w Lubyczy Królewskiej Drukuj

W dniu 12 września 2021 roku w miejscowości Lubycza Królewska odbyły się Dożynki Wojewódzkie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
w Lublinie, Powiat Tomaszowski, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego. Uroczystość zgromadziła wielu przedstawicieli organizacji rządowych i samorządowych, włodarzy miast i gmin województwa lubelskiego oraz rolników. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie reprezentowała Pani Teresa Wyłupek, Lubelski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz pracownicy Oddziału w Tomaszowie Lubelskim: Pan Marian Wodziński, Pani Elżbieta Górska, Pani Agnieszka Berezecka oraz Pan Damian Bis. Inspektorzy przygotowali stoisko informacyjno – promocyjne z materiałami dotyczącymi chorób roślin, sprawności sprzętu do wykonywania zabiegów ochrony roślin oraz sposobów ochrony pszczół. Z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia pracownicy Oddziału w Tomaszowie Lubelskim  przygotowali kącik artystyczny, w którym dzieci wykonywały prace o tematyce związanej z ochroną owadów zapylających. Z kolei starsze dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie o tematyce rolniczej.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


lista aktualności