18 Października 2021

12 października 2021 roku – Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie podczas Kongresu Eksportu Drukuj

12 października 2021 roku w Auli Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji odbył się Kongres Eksportu 2021 pod hasłem „Innowacyjność i konkurencyjność gospodarki po pandemii Covid-19”. Gospodarzem wydarzenia było Krajowe Stowarzyszenie Eksporterzy Rzeczypospolitej Polskiej.

W Kongresie uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, samorządu gospodarczego, zawodowego, organizacji biznesowych, organizacji pozarządowych, przedstawiciele instytucji działających na rzecz eksportu oraz eksporterzy.

W imieniu Pana Andrzeja Chodkowskiego, Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa, PIORiN reprezentowała Pani Teresa Wyłupek, Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie. Ponadto w wydarzeniu udział wzięli: Pani Aleksandra Wanta, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Pani Edyta Wilk, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie, Pan Bartłomiej Wasilewski, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie.

Pracownicy WIORiN w Lublinie przygotowali stoisko informacyjno-promocyjne na którym zaprezentowali wybrane towary przeznaczone na eksport wymagające zaopatrzenia w świadectwo fitosanitarne. Zainteresowanym udostępniono materiały informujące o działalności PIORiN w zakresie wymagań dla eksporterów produktów pochodzenia roślinnego. Zaprezentowano także drewniany materiał opakowaniowy tj. palety, skrzynie, skrzynki, zabezpieczenia ładunku (tzw. drewno sztauerskie), który niesie za sobą ryzyko rozprzestrzeniania różnych agrofagów, w związku z czym podlega obowiązkowi oznakowania wg ISPM 15.Ponadto Inspektorzy z Oddziału Granicznego w Koroszczynie zaprezentowali narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy podczas kontroli fitosanitarnej towarów roślinnych importowanych do Unii Europejskiej.Informowali także zainteresowanych uczestników kongresu o różnorodnych aspektach związanych z kontrolą przesyłek z państw trzecich do UE.

 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.

 


lista aktualności