26 Sierpnia 2021

1 sierpnia 2021 roku – Inspektorzy WIORiN w Lublinie podczas Święta Miodów Ziemi Łukowskiej Drukuj

W niedzielę 1 sierpnia 2021 roku w miejscowości Ławki w gminie Łuków odbyło się Święto Miodów Ziemi Łukowskiej. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane już od 14 lat. Gospodarzami tej wyjątkowej imprezy były władze powiatu łukowskiego, gminy Łuków oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie wraz z Łukowskim Kołem Pszczelarzy. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Pan Grzegorz Puda - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pani Halina Szymańska - Prezes ARiMR, Pan Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Pan Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie reprezentowali: Pani Teresa Wyłupek – Lubelski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Pani Marzanna Solarska, Pani Ewa Gryczka, Pan Robert Michalak oraz Pan Krzysztof Pucyk – pracownicy Oddziału w Łukowie.

Inspektorzy przygotowali punkt informacyjny w którym prezentowali informacje na temat działalności Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie, nowych zagrożeń fitosanitarnych oraz zasad bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin
z uwzględnieniem bezpieczeństwa pszczół. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia wzięli udział
w zabawach i konkursach zorganizowanych przez pracowników WIORiN w Lublinie, Oddziału w Łukowie.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


lista aktualności