18 Października 2017

Spotkanie Głównego Inspektora z Dyrektorem Generalnym ds. Sadownictwa i Ogrodnictwa Drukuj

16 października Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski spotkał się z Dyrektorem Generalnym ds. Sadownictwa i Ogrodnictwa Ministerstwa Rolnictwa Republiki Indonezji Ir. Sumarjo Gatot Irianto.


Spotkanie miało na celu przede wszystkim dyskusję nt. bieżących kwestii w relacjach dwustronnych. Andrzej Chodkowski wyraził satysfakcję z intensywnej współpracy między naszymi krajami, co potwierdza ostatnia wizyta marszałka Senatu RP w Indonezji.


Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa podkreślił, że Polska jest zainteresowana rozwojem wymiany handlowej z Indonezją i ze Wspólnotą ASEAN (Stowarzyszeniem Narodów Azji Południowo-Wschodniej).


Strona polska podkreśliła, że ujednolicenie przepisów związanych z dostępem do rynku w ramach Wspólnoty ASEAN będzie miało duże znaczenie dla intensyfikacji współpracy gospodarczej. Andrzej Chodkowski zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszym zakończeniu procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku indonezyjskiego, w szczególności dla polskich jabłek i owoców borówki wysokiej.

 

W 2016 r. wielkość obrotu artykułami rolno-spożywczymi z Indonezją wyniosła ponad 65 mln EUR, w tym wartość polskiego eksportu towarów rolno-spożywczych do Indonezji ukształtowała się na poziomie 27,5 mln EUR.

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju WSI

 


lista aktualności