18 Lutego 2021

Nowe strategie ochrony roślin Drukuj

W dniach 10-12 lutego 2021 r. w Poznaniu odbyła się Konferencja Ochrony Roślin – 61. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Tegoroczna Sesja była poświęcona przede wszystkim praktycznym aspektom wdrożenia strategii unijnych: „Strategii na rzecz bioróżnorodności” oraz „Od pola do stołu”. Po raz pierwszy Sesja była w całości zrealizowania online.

 

W obradach uczestniczył Andrzej Chodkowski – Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, który w swoim wystąpieniu przedstawił działalność Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w świetle nowych strategii Unii Europejskiej.

 

W trakcie sesji odbył się także zorganizowany przez PIORiN panel pod tytułem ,,Innowacje w urzędowej kontroli dla rozwoju rolnictwa i sektora  rolno – spożywczego”. Przedstawiciele Inspekcji mówili między innymi o innowacyjnym podejściu do zapewnienia zdrowia roślin, badania jakości środków pestycydów oraz o wykorzystywaniu metod teledetekcji w ocenie zachwaszczenia plantacji lub w procesie kwalifikacji materiału siewnego.

 

W wydarzeniu, które po raz pierwszy było realizowane zdalnie za pośrednictwem platformy PINE, wzięło udział ponad 560 uczestników. Otwarcie Konferencji, jej podsumowanie oraz część obrad były także transmitowane live w formule otwartej (na Facebooku i w YouTube). Łącznie streamy dotarły do prawie 19 000 odbiorców, a wszystkie wydarzenia związane z konferencją realizowane w social mediach miały łączny zasięg prawie 39 000.

 

Na kanale YouTube Instytutu Ochrony Roślin zostaną udostępnione materiały filmowe z Konferencji. 61. SESJA NAUKOWA Instytutu Ochrony Roślin ‒ Państwowego Instytutu Badawczego https://www.snior.pl/

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej piorin.gov.pl.


lista aktualności