22 Czerwca 2022

GIORiN angażuje się w warsztaty o owadach pożytecznych Drukuj

Dzieci naklejające wizerunki produktów, jakie mamy dzięki zapylaczom
Dzieci nauczyły...
Dzieci wypełniające domek dla owadów trzciną
Praca przy...
Zdjęcje przedstawia domek dla owadów pożytecznych
Domek dla owadów...
Zdjęcie przedstawia dłoń na której znajdują się nasiona łączki kwietnej
Nasiona łączki...
Dziewczynka wysiewająca nasiona
Wysiewanie łączki...
Breloczek pszczoła na tle plastra miodu
Upominki dla dzieci
Grupowe zdjęcie dzieci
Pierwszaki po...

Przekazywanie wiedzy o znaczeniu zapylaczy i innych pożytecznych owadów dla przyrody i gospodarki najlepiej jest rozpocząć wśród dzieci, których umysły są najbardziej chłonne. W dniu 3 czerwca 2022 r., dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie, pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa, zorganizowane zostały warsztaty, podczas których dzieci poznały zwyczaje pszczół, a także dowiedziały się, czym się różni trzmiel od bąka i jak wyglądają bzygi. W trakcie plenerowej części zajęć spotkały również larwy biedronek.

 

Podczas warsztatów dzieci zbudowały domki dla owadów pożytecznych, a także wysiały w przyszkolnym ogrodzie łączkę kwietną, która będzie stanowić źródło pożywienia dla pszczół i dzikich zapylaczy.  Dzieci skosztowały także tegorocznego miodu rzepakowego.

 

Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin oraz autorami  bloga Zrób to z nami online, poruszającego m.in. tematy związane z ochroną roślin oraz bioróżnorodnością.

 

Nasiona łączki kwietnej i inne upominki, które przekazano dzieciom, pozwolą im na dłużej zapamiętać zdobytą wiedzę.

 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej piorin.gov.pl.


lista aktualności
Rejestr zmian
Data publikacji informacji: 22.06.2022 00:00
Data aktualizacji informacji: 23.06.2022 09:57
Sprawdź historię zmian