23 Kwietnia 2019

Cyfrowa majówka Drukuj

Z myślą o lokalnych społecznościach MInisterstwo Cyfryzacji przygotowało konkurs, jakiego jeszcze nie było. Przed nami „Cyfrowa majówka”. 
 
„Cyfrowa majówka” to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności i to właśnie o organizację takich wydarzeń nam chodzi. Najważniejsze? Termin. Wydarzenia należy zorganizować od 11 do 19 maja 2019 r. 
 
O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki – to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.
 
Kolejna ważna informacja – wydarzenie trzeba zgłosić (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę). To nic trudnego. Aby ułatwić Państwu pracę przygotowaliśmy prosty formularz, który ułatwia cały proces. Znajdziecie go Państwo na stronie: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/ 


Zgłoszenia można przesyłać do 19 maja. 
 
„Cyfrowa majówka” przede wszystkim ma być dobrą zabawą, ale najciekawsze inicjatywy zostaną docenione. To na nie czekają nagrody. Jakie? Profesjonalne warsztaty programowania i roboty do nauki programowania – to tylko niektóre z nich.
 
Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców. 
 
W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. 
 
W razie jakichkolwiek pytań piszcie na adres:  
 
Serdecznie zapraszamy do udziału!


lista aktualności