24 Czerwca 2019

Bieg dla Bohaterów Drukuj

21 czerwca o godzinie 11:00, pod patronatem Marszałka Sejmu oraz Ministra Sportu i Turystyki, z inicjatywy Pana Posła Waldemara Budy, rozpoczął się w Warszawie niezwykły Bieg dla Bohaterów – symboliczny bieg z Sejmu RP do Palmir, miejsca morderstwa i pochówku Janusza Kusocińskiego, zdobywcy złotego medalu na Olimpiadzie w Los Angeles, wicemistrza Europy i wielokrotnego mistrza i rekordzisty Polski w biegach średnich i długich.


Uczestnicy w pełnym słońcu przebiegli dystans 34,5 km w około 4 godziny. Po dobiegnięciu na cmentarz w Palmirach biegacze złożyli kwiaty i zapalili znicze przy grobie słynnego olimpijczyka.

 

Niezmiernie dumni jesteśmy z reprezentacji Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która w składzie: Pani Izabella Gajewska WIORiN Warszawa Oddział Grodzisk Mazowiecki, Pan Marcin Gajewski GIORiN Warszawa, Pan Aleksander Hankiewicz GIORiN Warszawa, Pan Wojciech Królikowski WIORiN Warszawa Oddział Ciechanów, oraz Pani Anita Osial WIORiN Warszawa Oddział Płońsk, przebiegła tę trasę, tym samym oddając hołd zamordowanemu w 1940 roku mistrzowi Januszowi Kusocińskiemu, pseud. Kusy.

 

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników biegu!


lista aktualności